Loading...

Doktor Dobrze

MER

Mieśniowo powięziowe uwalnianie energetyczne


MER

Holistyczne podejście do człowieka jako ciała, umysłu i emocji. Oparta na koncepcji taśm anatomicznych, głęboka, intuicyjna, uwalniająca i rozluźniająca napięci,a praca z powięzią dla udrożnienia przepływu energii w ciele.

Emocjonalne i psychologiczne wzorce trzymania to główna przyczyna skurczu tkanki łącznej. Zaciśnięta powięź powoduje, że nie docierają do nas w danym miejscu bodźce czuciowe. Ciało sztywnieje, „zamraża się”, nerwy są ściśnięte. Przepływ krwi z ich komórek jest przyblokowany. Mięśnie i powięzi są wówczas niedożywione, przeciążone. Tworzy to różne poziomy cykli bólowych.

Uwalnianie mięśniowo-powięziowe ma na celu rozerwanie tych zaciśniętych, zrośniętych ze sobą struktur. Sprzyja to ponownemu nawodnieniu i odwróceniu procesu utwardzania tkanek. Dążymy do tego, żeby ciało znowu było elastyczne, dobrze ukrwione i odżywione. Zrelaksowana tkanka łączna wpływa na to, że czujemy bardziej swoje ciało. Gdy napięcia z powięzi odpuszczają energia w naszym cielę może krążyć swobodnie, dzięki czemu czujemy więcej radości i przepływu życia w sobie.

Masaż wspiera również pogłębienie oddechu (powiększenie przestrzeni dla oddechu nie tylko przez pracę z przeponą, ale całą klatką piersiową, plecami, szyją, brzuchem i miednicą oraz wzorcem oddechowym).

Powięź

Powięź to elastyczna, unerwiona i unaczyniona tkanka, która oplata wszystkie części ciała. Mówi się, że jest naszym drugim układem nerwowym. Zdrowa powięź jest elastyczna i nawodniona, lecz gdy dochodzi do urazu, traumy fizycznej lub emocjonalnej czy stresu, powięź zaciska się wokół mięśni. Ciało sztywnieje, przez co tracimy z nim kontakt. Chroniczne napięcie blokuje dopływ krwi, tlenu i energii do tkanek. Przyczynia się to do mniejszej mobilności, bóli różnego rodzaju, zablokowania przepływu energii w ciele, co może prowadzić do ciągłego zmęczenia, poddenerwowania, stanów niepokoju czy apatii.

Sesja MER

Sesje MER to głęboki, pełen empatii i uważności dotyk połączony z głębokim oddechem. Osoba masowana, dzięki skupieniu na nim uwagi i świadomej obecności w ciele, współpracuje z masażystą. W ten sposób można dotrzeć do samego źródła napięć, bólu i emocjonalnych blokad. Pracujemy z warstwami tkanek aby je rozluźnić, wydłużyć lub uwolnić od napięć. Osoba masowana sama decyduje, na ile jest gotowa uwolnić tkankę, czyli reguluje uczucie bólu, jaki sama sobie zadaje.

Napięcie spowodowane tłumieniem emocji przejawia się czasem jako niezwykle ostry ból, nie jest to jednak problem realny – tworzy go umysł. Może się zdarzyć, że podczas masażu uwolnią się emocję poprzez płacz, śmiech, smutek, wspomnienia itp. MER jest głęboko uwalniającą terapią, którą uzyskujemy poprzez przywrócenie tkance naturalnego stanu równowagi, a w konsekwencji spokoju naszemu umysłowi.

Korzyści z masażu MER:

Na poziomie fizycznym

 • - złagodzenie lub często całkowite usunięcie dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców, bóle migrenowe, rwa kulszowa, napięcia szyi, karku, przy „zamrożnym” barku, bólach kolan i bioder,
  - poprawa ruchomości stawów oraz całej postawy,
  - poprawa funkcjonowania narządów wewnętrznych
  - zwiększenie poziomu energii w ciele,
  - poprawa ukrwienia skóry
  - głębszy oddech
  - sprawia, że zaczynamy na nowo czuć ciało.

Na poziomie emocjonalnym

 • - uwolnienie od ciężaru emocjonalnego, traum, przekonań
  - przywrócenie równowagi, harmonii
  - przywrócenie radości życia
  - większa świadomość ciała i oddechu
  - odczuwanie większej przyjemności z bycia we własnym ciele
  - sprzyja osiąganiu stanu wyciszenia umysłowego,
  - przywrócenie radości życia


Czas sesji: - do 120 min.

Zobacz także inne nasze masaże

Top